Panattoni Park Gdańsk IV na finiszu

29 czerwca 2018

Panattoni Europe finiszuje z uruchomieniem czwartego centrum dystrybucyjnego w Trójmieście. Panattoni Park Gdańsk IV o docelowej powierzchni 41 500 mkw., znajduje się 4 km od Portu Gdańskiego, głębokowodnego terminala kontenerowego DCT Gdańsk i już w sierpniu br. będą mogli wprowadzić się do niego pierwsi najemcy.

Panattoni Europe utrzymuje kurs na Trójmiasto. Deweloper kończy pierwszy etap budowy Panattoni Park Gdańsk IV o docelowej powierzchni 41 500 mkw. Dotychczas firma zrealizowała blisko 76 tys. mkw. w ramach dwóch inwestycji - w Pruszczu Gdańskim i przy ul. Elbląskiej, a w trakcie budowy ma kolejne 80 tys. mkw. w ramach Panattoni Park Gdańsk III i IV.

Trójmiejskie inwestycje prowadzone przez Panattoni Europe świadczą o rosnącym znaczeniu tego regionu dla branży magazynowej i logistycznej. Jest to związane z korzystnym położeniem regionu – na przecięciu kluczowych paneuropejskich korytarzy transportowych, a także dzięki dostępowi do najdynamiczniej rozwijających się portów dalekomorskich na Bałtyku.

- Trójmiasto to stosunkowo młody rynek z dużym potencjałem, na co wpływ mają realizowane inwestycje w infrastrukturę drogową oraz morską. Przyciągają one zarówno operatorów logistycznych, dla których magazyny w Trójmieście stanowią często pierwsze ogniwo łańcucha ogólnopolskiej dystrybucji, jak i przedsiębiorstwa produkcyjne – zwłaszcza zza północnej granicy. Powierzchnię w magazynach w Gdańsku chętnie wynajmują również firmy wykorzystujące na dużą skalę sprzedaż w internecie - wyjaśnia Marek Dobrzycki, Managing Director Panattoni Europe.

 

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum.