PKP S.A. i Poczta Polska S.A. chcą współpracować na rzecz rozwoju logistyki

16 stycznia 2018

Dwie z największych spółek Skarbu Państwa: PKP S.A. i Poczta Polska S.A. podpisały list intencyjny dotyczący współpracy mającej na celu rozwój usług logistycznych z wykorzystaniem należących do obu podmiotów gruntów.

Oba podmioty zamierzają ze sobą współpracować na rzecz rozwoju szeroko rozumianego rynku TSL (Transport - Spedycja - Logistyka). Podpisany dziś list zakłada powołanie zespołu roboczego. Wytypuje on nieruchomości, na których będzie realizowana tego typu działalność oraz określi zasady współpracy i modele ewentualnego wspólnego biznesu logistycznego.

- Zadeklarowana dzisiaj współpraca PKP S.A. i Poczty Polskiej S.A. wpisuje się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spółki państwowe powinny podejmować jak najściślejszą współpracę, aby ich usługi stawały się coraz bardziej konkurencyjne. Transport i logistyka to kluczowy sektor polskiej gospodarki – powiedział wiceminister infrastruktury, Kazimierz Smoliński.

- Podpisany dziś list intencyjny to kolejny, bardzo ważny krok w stronę współpracy, dzięki której kolejowe grunty, o ogromnym potencjale, który jednak przez wiele lat nie był wykorzystywany, zostaną wreszcie zagospodarowane. Nowoczesna infrastruktura wsparcia logistycznego, w tym centra logistyczne, jako największe obiekty, oraz magazyny i sortownie, to ważny element działań na rzecz zrównoważonego rozwoju – to nowe miejsca pracy i ogromne perspektywy dla regionów, w których taka działalność będzie prowadzona – mówi Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP S.A.  – Nasza spółka odeszła od krótkowzrocznej polityki, z jaką mieliśmy do czynienia w minionych latach, polegającej na masowej wyprzedaży gruntów. Chcemy nasze nieruchomości wykorzystywać w sposób mądry i przynoszący korzyści całej gospodarce – dodaje.

 

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.