GAZ-SYSTEM podjął decyzję o realizacji drugiego pływającego terminala FSRU w Zatoce Gdańskiej. Inwestycja będzie trzecią instalacją służącą do regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Polsce, obok terminalu LNG w Świnoujściu oraz pierwszego terminala FSRU budowanego obecnie w rejonie Gdańska.
Decyzję o uruchomieniu projektu poprzedziła procedura Open Season, w ramach której cztery podmioty zakontraktowały długoterminowy dostęp do przepustowości nowego terminala. Łącznie uczestnicy rynku zarezerwowali 47 slotów rocznie w latach 2030–2039 oraz 35 slotów rocznie w latach 2040–2044. Slot oznacza możliwość rozładunku LNG, jego magazynowania, regazyfikacji oraz przesłania gazu do krajowego systemu przesyłowego.
Treść znajduje się w archiwum
Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.