[Poznań] Nowy Rynek z kamieniem węgielnym

06 czerwca 2018

W Poznaniu powstaje Nowy Rynek – inwestycja realizowana przez Skanska. Docelowo w kwartale ulic Matyi, Wierzbięcice, Wujka i Przemysłowej powstanie miejski rynek – przestrzeń do pracy, mieszkania i rozrywki. Na co dzień będzie mogło z niej korzystać nawet 10 tys. osób. Dzisiaj wmurowano kamień węgielny pod budowę inwestycji. Ogłoszono też inwestora pierwszego budynku - Franklin Templeton Investments.

W dniu 6 czerwca 2018 roku oficjalnie wmurowano kamień węgielny pod budowę inwestycji, która łączyć będzie biznes, funkcje mieszkaniowe, społeczne i kulturalne.

– Tworząc Nowy Rynek przywracamy ten fragment Poznania jego mieszkańcom – zapowiedział podczas dzisiejszej uroczystości Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający biurowej spółki Skanska.

Całkowita powierzchnia użytkowa kompleksu wyniesie 100 tys. mkw. To pierwsza tak duża inwestycja wielofunkcyjna w Polsce realizowana przez Skanska. Podobne kompleksy budowlane Grupy powstały dotychczas m.in. w Bostonie, Malmo czy Sztokholmie. 

– W centrum Poznania stworzymy nowy kwartał miasta, z rynkiem wewnątrz zespołu budynków o różnej funkcji. Z tego otwartego terenu poznaniacy będą mogli korzystać na wiele sposobów – mieszkając tu, pracując w nowo powstałych biurowcach czy wreszcie odpoczywając w ogródkach miejskich kawiarni – dodaje Arkadiusz Rudzki.

 

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.