[Poznań] Trzeci biurowiec kompleksu Nowy Rynek już w budowie

07 maja 2019

Skanska rozpoczęła budowę biurowca o pow. 27 tys. mkw. w Poznaniu oraz przygotowuje się do budowy kolejnych dwóch budynków.

Nowy Rynek to wieloetapowy projekt biurowo-mieszkaniowo-handlowy, który Skanska realizuje na pow. 3,5 ha w centrum Poznania. W pierwszej kolejności powstają dwa biurowce o pow. 25 tys. mkw. i 12 tys. mkw., ich budowa zostanie zakończona w tym roku. Pierwszy oddany do użytku zostanie w II kw. 2019 r., został on już sprzedany funduszowi Franklin Templeton Investments. Drugi zaś gotowy będzie w IV kw. 2019 r., niemal w całości (10,2 tys. mkw.) wynajęła go firma Żabka Polska.

Trzeci biurowiec kompleksu, dostarczy na rynek ok. 27 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Jego budowa właśnie wystartowała, co więcej, Skanska rozpoczęła również budowę parkingów podziemnych pod trzeci i czwarty budynek. Zakończenie prac zaplanowane jest na II kwartał 2021. Biurowiec powstaje u zbiegu ulic Wierzbięcice i Wujka. Będzie łączyć funkcje biurowe oraz usługowo-handlowe. W całym kompleksie będzie mogło pracować nawet 10 tys. osób.

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.