The Warsaw Hub zamiast Sienna Towers. Ghelamco prezentuje nowy projekt

09 grudnia 2016

Firma Ghelamco zaprezentowała nową koncepcję kompleksu The Warsaw Hub, wcześniej znanego jako Sienna Towers. Inwestycja powstająca na działce u zbiegu ulic Towarowej i Prostej zaoferuje 113 000 mkw. powierzchni.

The Warsaw Hub będzie się składał z trzech budynków: dwóch 130-metrowych oraz jednego 85-metrowego. Łączna powierzchnia kompleksu wyniesie 113 000 mkw. powierzchni, na która złożą się nowoczesne biura, centrum kongresowe oraz 2 hotele: 3- i 4-gwiazdkowy.

- The Warsaw Hub to najbardziej nowoczesny z dotychczasowych projektów Ghelamco. Inwestycja wyjdzie daleko poza ramy zwykłego kompleksu biurowców - będzie sercem sieci i centralnym punktem, w którym zbiegają się i łączą wszystkie potrzeby nowoczesnych, kreatywnych oraz innowacyjnych firm - zapowiada Jarosław Zagórski z Ghelamco Poland.

Kompleks ma być wypełniony przez startupy oraz nowoczesne korporacje. Wewnątrz będzie także przestrzeń coworkingowa dla mniejszych firm. Swoją siedzibę w Hubie ma mieć The Heart Warsaw, czyli platforma łącząca ponad setkę startupów. Całość dopełni przestrzeń usługowo-handlowa (licząca ok. 6 tys. mkw.), centrum konferencyjne i sportowe.

The Warsaw HUB będzie również sercem węzła komunikacyjnego. Bezpośrednie połączenie z II linią metra oraz sąsiedztwo przystanków tramwajowych i autobusowych będą ogromnym ułatwieniem, zachęcającym do korzystania z komunikacji miejskiej. Nowoczesny parking rowerowy, z prysznicami, szafkami i stojakami na rowery odpowie również na potrzeby rowerzystów. Wszystko to wpisze się w ideę tworzenia rozwiązań przyjaznych środowisku. Dla osób poruszających się samochodami, w podziemiach The Warsaw HUB znajdzie się nowoczesny parking.

Wzdłuż budynku, od strony ulicy Towarowej, jak i od zaplecza, powstanie przestrzeń publiczna w postaci miejskich pasaży. W miejscu tym zaplanowano kawiarnie, restauracje i punkty usługowe.

 

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.