W Jasionce k. Rzeszowa otwarto terminal cargo

12 czerwca 2017

12 czerwca br. w Jasionce k. Rzeszowa otwarto terminal cargo o powierzchni 6,8 tys. mkw. Obiekt powstał na 2-hektarowej działce przylegającej do portu lotniczego. Kosztował 30 mln zł. Inwestorem przedsięwzięcia jest spółka należąca do grupy kapitałowej Waimea Holding.

"W Polsce niewiele lotnisk ma odpowiednią infrastrukturę. W zasadzie poza Warszawą i Katowicami Rzeszów stanie się trzecim centrum, w którym będzie można rozwijać transport lotniczy cargo. Otwarcie nowego terminala jest dużym krokiem w kierunku przyciągnięcia firm logistycznych, spedytorów; wszystkich, którzy wożą dziś przesyłki lotnicze po świecie" – powiedział prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Michał Tabisz.

Dodał, że terminal wychodzi naprzeciw oczekiwaniom firm z Podkarpacia, sąsiednich regionów, a także z Ukrainy i Słowacji.

Zakres usług handlingowych (naziemnych), które będą wykonywane na terenie terminalu, obejmuje pełną obsługę wszystkich rodzajów towarów, w tym przesyłek niebezpiecznych, przesyłek wartościowych, przesyłek łatwo się psujących oraz przesyłek o nietypowych gabarytach.

 

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum.