[Warszawa] Na terenie FSO powstaje wielofunkcyjny kompleks

19 marca 2018

Wielofunkcyjny kompleks z centrum targowo-wystawienniczym Global Expo, który powstaje w miejscu dawnych hal magazynowych FSO, będzie największą zabudową na terenie Portu Żerańskiego. Obiekt zajmie ponad 60 tys. mkw. powierzchni i mieścić się będzie na ponad 10-hektarowej działce przy Modlińskiej 4.

Oprócz centrum targowego w skład kompleksu wejdzie też galeria dla branży budownictwa i wykończenia wnętrz, biurowiec oraz hotel klasy biznes. Prace budowlane nad przestrzenią targową i biurową są już na ukończeniu, a pierwsze imprezy zaplanowano na drugą połowę roku. Oprócz Global Expo rozwój terenów Portu Żerańskiego zakłada budowę osiedla mieszkaniowego. Tereny pod inwestycje mają tu również Auchan i Leroy Merlin, firma Promack czy Ghelamco.

- Z planów zagospodarowania Portu Żerańskiego wynika, że Global Expo wraz z towarzyszącą galerią wnętrz i hotelem to największa zabudowa na obszarze Portu Żerańskiego. W związku z tym, że inwestycja powstaje na terenach, za którymi stoi ciekawa przemysłowa przeszłość, nie chcieliśmy z niej tak po prostu zrezygnować, ale w pewien sposób budować na niej nową historię. Dlatego kompleks realizowany jest jako pierwszy projekt rewitalizacyjny dawnych terenów FSO i zakłada spożytkowanie elementów pofabrycznych hal. Dzięki wykorzystaniu ówczesnej architektury i rozwiązań, które przed laty służyły w pracy magazynu, na mapie Warszawy powstanie unikatowa przestrzeń targowa, gdzie będą mogły być organizowane eventy, na jakie dotychczas w stolicy nie było zwyczajnie miejsca. Nie bez znaczenia jest też funkcja kulturalna, jaką pełnić będzie Global Expo na rzecz dzielnicy i jej mieszkańców, bo przecież będą odbywać się tu również wystawy czy koncerty. Wraz z obiektem powstaną też nowe miejsca pracy, inwestycja będzie więc sprzyjać rozwojowi tego obszaru. To będzie zupełnie nowa karta w historii Portu Żerańskiego – mówi Radosław Tracz, prezes zarządu Global Expo, spółki realizującej inwestycję.

 

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.