[Warszawa] Pierwszy najemca w Varso

15 marca 2018

W Warszawie powstanie oddział Cambridge Innovation Center (CIC) – amerykańskiej organizacji rozwijającej międzynarodową sieć kampusów wspierających rozwój firm. Takie właśnie miejsce zostanie otwarte za około dwa lata w Varso – inwestycji realizowanej przez firmę deweloperską HB Reavis w samym centrum stolicy. CIC wynajął na swoje potrzeby blisko 14 tys. mkw., czyli około 30% powierzchni dostępnej w budynku Varso 2 – jednym z trzech wchodzących w skład kompleksu.

Dzięki zainwestowaniu 45 mln euro w partnerstwo z CIC, HB Reavis stworzy w Varso nowy ośrodek dla warszawskiej społeczności technologicznej. Stołeczny oddział CIC powstanie główne z myślą o pionierskich przedsięwzięciach z obszaru energetyki, biotechnologii, gospodarki cyfrowej czy inżynierii materiałowej. Warszawa będzie dopiero drugim miastem w Europie – po Rotterdamie – w którym będzie obecny CIC.

Wywodzący się z Bostonu CIC specjalizuje się w tworzeniu “społeczności innowacji” – kampusów dedykowanych start-upom, innowacyjnym inicjatywom dużych firm, a także funduszom venture capital. Do ich dyspozycji są m.in. biura, laboratoria oraz inna, niezbędna infrastruktura naukowo-technologiczna. Przedsiębiorcy mogą też skorzystać z szerokiej oferty programów edukacyjnych, wydarzeń i innych okazji do networkingu. 

 

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum.