[Zabrze] CH Platan z kamieniem węgielnym

03 sierpnia 2017

W dniu 3 sierpnia miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę centrum handlowego Platan w Zabrzu. Po zakończeniu prac budowalnych, realizowanych przez firmę CFE Polska, Platan będzie jedną z największych galerii handlowo – usługowych w regionie, z ponad 40 000 mkw. powierzchni najmu. Zakończenie prac oraz otwarcie obiektu w nowej formie planowane jest na jesień 2018 r.

Oficjalna uroczystość wmurowania kamienia węgielnego w dniu 3 sierpnia 2017r. rozpoczęła się o godz. 10.00, na terenie CH Platan. Podczas uroczystości, obok przedstawicieli głównego inwestora – Rockcastle oraz generalnego wykonawcy rozbudowy obiektu – CFE Polska, obecni byli także przedstawiciele władz miasta Zabrza. W ceremonii uczestniczyli też autorzy projektu architektonicznego z pracowni SUD Architekci i Tremend. W trakcie przemówienia przedstawiciel głównego inwestora Rockcastle Poland, p. Wojciech Godlewski, podkreślał znaczenie modernizacji galerii Platan dla rozwoju miasta i regionu oraz możliwości, jakie wiążą się z rozbudową obiektu.

- Centrum Handlowe Platan w Zabrzu istnieje od 2003 r. Powstało jako jedno z pierwszych nowoczesnych obiektów handlowych w mieście. Rola pioniera zobowiązuje. Dzięki projektowi rozbudowy i modernizacji Platana, chcemy stworzyć w Zabrzu miejsce jeszcze bardziej atrakcyjne dla mieszkańców, które będzie w pełni odpowiadało na zmieniające się potrzeby nie tylko zabrzan, ale i mieszkańców całego regionu. Chcemy, aby Platan pozostał ważnym punktem zakupowo – rozrywkowym na mapie miasta. Naszą ambicją jest, aby nowy Platan stał się dla wszystkich ulubionym miejscem zakupów oraz spędzania wolnego czasu. Po rozbudowie w galerii pojawi się około 30 nowych sklepów i punktów usługowych, w tym nowe, znane i lubiane marki. W ramach inwestycji zostanie rozbudowana strefa restauracyjna, powstanie kino i fitness, a klienci zyskają dostęp do bezpłatnego WI-FI i punktów ładowania. Wykonany zostanie także wygodny trzypoziomowy parking, przebudowane zostaną wjazdy i wyjazdy tak, aby zapewnić sprawniejszą obsługę komunikacyjną. Prace zaplanowano tak, żeby nie zakłócać codziennego funkcjonowania sklepów i by Klienci mogli w dalszym ciągu komfortowo dokonywać zakupów. Zakończenie rozbudowy planowane jest na jesień 2018 roku – podsumował p. Wojciech Godlewski.

 

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.