"Deweloper radzi" - Zmiany w nowo zakupionym mieszkaniu

11 kwietnia 2017

Biuro Informacji Kredytowej podaje, że remont mieszkania był głównym celem kredytowym Polaków w ubiegłym roku. Kupując własne mieszkanie, stajemy się jego pełnoprawnymi właścicielami. Powinniśmy mieć jednak na uwadze to, że wciąż obowiązują nas pewne ograniczenia. Szczególnie dotyczą one mieszkań w budynkach wielorodzinnych, gdzie naszą ingerencją moglibyśmy wpłynąć na stan sąsiednich mieszkań.

Co zrobi dla mnie deweloper, a co mogę zrobić po odebraniu kluczy?

Przede wszystkim, kupując mieszkanie powinniśmy wiedzieć, co może zrobić dla nas deweloper. Jeśli zawarliśmy umowę deweloperską, a projekt mieszkania nie do końca nam odpowiada i chcemy coś zmienić, warto to zrobić na etapie budowy. Jeśli nie są to istotne odstępstwa od projektu budowlanego, na który wydano pozwolenie, deweloper na nasz wniosek wprowadzi zmiany, zanim jeszcze odbierzemy klucze.

- Zawsze warto dokładnie przeczytać umowę i dowiedzieć się czy zmiany są możliwe, a jeśli tak, to w jakim stopniu i w jakim terminie. Wówczas nie będziemy musieli tego robić sami po odebraniu mieszkania i nie stracimy rękojmi. Konsultując nasze pomysły z deweloperem, dowiemy się, czy dane zmiany są możliwe i zgodne z warunkami technicznymi oraz jakie mogą być ich ewentualne konsekwencje. Zmiany, których oczekujemy od dewelopera, możemy podpisać jako załącznik do umowy deweloperskiej – mówi Magdalena Staś, specjalista ds. sprzedaży w Skanska Residential Development Poland.

Wprowadzając zmiany w układzie mieszkania na etapie budowy, wszystkie nasze pomysły w pierwszej kolejności konsultujemy z architektem dewelopera. Wprowadzane zmiany są nadzorowane przez kierownika budowy, a następnie odbierane przez inspektorów nadzoru. Gwarantuje to przede wszystkim jakość i terminowość pracy.

 

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.