Jaki grzejnik elektryczny wybrać?

01 grudnia 2021

Jaki grzejnik elektryczny wybrać? Lepszym rozwiązaniem będą farelki elektryczne? A może termowentylatory? Sprawdź, jakie rodzaje ogrzewania można znaleźć na rynku i wybierz tę opcję, która zagwarantuje Ci odpowiedni komfort termiczny.

  1. Czym wyróżnia się termowentylator łazienkowy?
  2. Farelki elektryczne – jak wybrać?
  3. Które grzejniki elektryczne gwarantują nawiew zimnego powietrza i odpowiedni komfort termiczny?

Szukasz rozwiązania, dzięki któremu bez problemu dogrzejesz swój salon lub sypialnię? A może potrzebujesz grzejnika elektrycznego, który zagwarantuje Ci komfort termiczny w łazience? Dziś przedstawiamy urządzenia, które aktualnie cieszą się sporą popularnością. Sprawdź nasze polecenia i wybierz to rozwiązanie, które spełni Twoje oczekiwania.

Czym wyróżnia się termowentylator łazienkowy?

Termowentylator - potocznie nazywany również farelką – to rozwiązanie, które wykorzystuje się w celu dogrzania danego pomieszczenia. Powietrze nagrzewane jest za pośrednictwem grzałek elektrycznych. Nagrzane powietrze natomiast termowentylator rozprowadza za pomocą wiatraków.

Większość farelek tego rodzaju wyróżnia się sporą mocą. Może wiązać się to także z nieco większym zużyciem prądu, jeśli używamy urządzenia stosunkowo często. Wysokość pobieranej energii bywa różna i jest zależna od modelu. Biorąc pod uwagę dostępne aktualnie na rynku farelki, zakres poboru energii wynosi od 0,45 kWh do 2 kWh.

Kupując termowentylator, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego moc. Przyjęło się, że na 1 m2 powinno dostarczać się rozwiązania o mocy wynoszącej 75 – 100 W. W łazience natomiast nierzadko zależy nam na tym, aby było nieco cieplej niż w innych pomieszczeniach. W takim przypadku specjaliści polecają wykorzystywać farelki o mocy ok. 130 W na m2.

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest termostat. Dzięki temu elementowi bez problemów dopasujesz temperaturę do swoich wymagań i potrzeb. Warto także wybierać termowentylatory z wbudowaną opcją automatycznego wyłączania oraz wyposażone w odpowiednie zabezpieczenie przed przegrzaniem. Z racji tego, że farelki do rozprowadzania ciepłego powietrza wykorzystują wiatraki, równie ważny może okazać się poziom generowanego hałasu. Z reguły termowentylatory są głośne, ale na rynku znajdziesz rozwiązania wyróżniające się naprawdę cichą pracą.

Jeśli szukasz odpowiedniego termowentylatora, sprawdź ofertę dostępną na stronie https://www.neonet.pl/sprzet-grzejny/termowentylatory.html, gdzie znajdziesz przeróżne rozwiązania. Asortyment obejmuje między innymi termowentylatory z możliwością samodzielnej lub automatyczną regulacją temperatury, a także modele z nawiewem zimnego powietrza. Bez względu, który termowentylator z oferty wybierzesz, gwarantujemy, że zapewni Ci odpowiedni komfort termiczny po wyjściu z kąpieli. Wszystkie dostępne rozwiązania to produkty odpowiednio zabezpieczone przed przegrzaniem i z wbudowanym termostatem. Szukając odpowiedniego wariantu, zwróć uwagę na jego maksymalną moc, którą wyraża się w watach.

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.