Mieszkanie na cele inwestycyjne

22 czerwca 2017

Mieszkanie, z którego chcesz czerpać korzyści, powinno być szyte na miarę przyszłego najemcy lub nabywcy. Spróbuj wejść w jego buty, zastanów się nad tym, czego potrzebuje i rozejrzyj się po okolicy. O atrakcyjności nieruchomości z punktu widzenia lokatora nieraz przesądza pobliska infrastruktura.

Na co zwracają uwagę poszukujący mieszkań? W których dzielnicach znajdują się lokale łączące wszystkie ważne dla nich cechy? Walory estetyczne, np. niska zabudowa bloków, potrafią skusić najemców/nabywców, zwracają też oni uwagę na czysto pragmatyczne aspekty okolic mieszkania, czyli rozwiniętą infrastrukturę. Wiele czynników branych przez nich pod uwagę jest także kwestią indywidualną.

– W wytypowaniu szczególnie atrakcyjnych terenów posiłkujmy się internetem. Pomocne będą opinie w mediach społecznościowych, na forach dotyczących mieszkań oraz… pomoce naukowe. W przypadku stolicy można posłużyć się rankingiem przedstawiającym dzielnice Warszawy pod względem atrakcyjności warunków. Raport wydany przez Urząd Statystyczny w Warszawie szczegółowo przybliża poszczególne aspekty życia w mieście wpływające na satysfakcję mieszkańców – podpowiada Kuba Karliński z Magmillon.

Dogodna komunikacja

Bliskość przystanków i mnogość publicznych środków transportu to kwestia, na którą zwraca uwagę wielu potencjalnych lokatorów. Potrafi ona zrekompensować większą odległość od centrum miasta i nie ogranicza osób, które nie są zmotoryzowane. Największy odsetek (33,1%) „terenów komunikacyjnych” odnotowano na dynamicznie rozwijającej się Woli, najniższy – na Wilanowie. Dzielnica ta – wraz z Włochami – może za to poszczycić się jedną z dłuższych ścieżek rowerowych w Warszawie (15 i 17 km).

Placówki oświatowe i domy kultury

Miejsca z dostępem do placówek przedszkolnych, szkół i uniwersytetów będą preferowane przez rodziny z dziećmi i osoby uczące się. Dzielnicami o bardzo dobrych warunkach do edukacji są Śródmieście oraz Ochota. To tutaj w badanym roku dostęp do edukacji był najdogodniejszy. Najwięcej przedszkoli zarejestrowano wówczas na Mokotowie (12,3% wszystkich warszawskich placówek). Centrum miasta jest dodatkowo najatrakcyjniejsze pod względem oferty kulturalnej.

 

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.