Od wizji po gotowy obiekt przemysłowy

29 marca 2019

Projektowanie hal jest długofalowym i skomplikowanym procesem, wymagającym częstych spotkań, konsultacji i szerokiego dialogu. Pierwsze spotkanie nie zamknie więc etapu przygotowawczego, ale z pewnością go otworzy. To czas na poznanie wzajemnych oczekiwań, potrzeb i możliwości. Nasze hale, jak wszystko, powstają dwa razy – raz w umyśle inwestora, potem projektowane przez nas, w rzeczywistości. I o tej wizji chętnie porozmawiamy właśnie na pierwszym spotkaniu.

Artykuł powstał przy współpracy z CoBouw Polska
www.cobouw.pl

Nie będziemy Państwa odpytywać, ale…

Jesteśmy ciekawi Państwa priorytetów, celów i preferencji biznesowych. To dobry czas na przedstawienie nie tylko samej wizji, ale również szczegółów dotyczących prowadzonej działalności. Projektowanie hali czy magazynu jest bowiem ściśle powiązane z rodzajem konkretnej działalności. Inne rozwiązania będą dotyczyć branży farmakologicznej, inne odzieżowej, a jeszcze inne spożywczej. Ważne jest bowiem, by Państwa wizję dopracować w najmniejszych detalach, tak by hala spełniała wszystkie wymogi formalne i uzyskała niezbędne zezwolenia.

Zrozumienie Państwa oczekiwań i poznanie wszystkich potrzeb ułatwią nam dodatkowe pytania:

  • jakie cele ma spełniać hala,
  • jakie produkty będą przechowywane,
  • czy będą Państwo zainteresowani tworzeniem linii technologicznej,
  • w jakim budżecie powinna się zamknąć cała inwestycja,
  • w jakim stopniu oczekują Państwo od nas pomocy.

Przedstawimy nasze wizje, projekty i rozwiązania

Tak naprawdę w biznesie nie ma idealnych spotkań ani idealnych sytuacji. To odnosi się również do pierwszego briefingu, który zarówno może dać wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie ważne pytania, ale jednocześnie może być jedynie wstępem do owocnej wieloetapowej współpracy. Wizja bowiem nie zawsze musi być już skonkretyzowana, zwłaszcza jeśli chodzi o budżet, design czy wyposażenie. Inwestor wie np., że konieczne jest wybudowanie hali produkcyjnej i oprócz zastosowania innowacyjnych rozwiązań, ułatwiających pracę, konieczne jest zapewnienie niezbędnych pomieszczeń, np. biur, szatni, jadalni, czy toalet dla pracowników. W takim przypadku nasz zespół przedstawi różne możliwości i wskaże rozwiązania, idealne dla konkretnego przemysłu, czy działalności, ale też podpowie, co jeszcze może być ważne dla inwestora.

Zabierzemy więc Państwa w podróż do świata nowoczesnych i funkcjonalnych hali. Opowiemy o naszej pracy, pomysłach, możliwościach i zastosowaniach. Zaprezentujemy wdrażane przez nas projekty.

Dla wielu inwestorów ważny jest czas. Dla nas również. Dlatego projekt tworzymy w oparciu o bardzo szczegółowe wytyczne. Inwestor nie musi znać przepisów prawnych czy norm np. przeciwpożarowych. Zadbamy o tego rodzaju szczegóły, znając rodzaj wykonywanej działalności i produkowany czy przechowywany asortyment. Co jest jednak konieczne, to:

  •  ustalenie budżetu,
  •  doprecyzowanie wielkości poszczególnych pomieszczeń,
  •  wybór posadzki,
  •  ustalenie typu konstrukcji,
  •  wyposażenie,
  • jakiego rodzaju pomieszczenia mają się jeszcze znajdować (czy hala ma być zintegrowana z np. z częścią biurową).

Jeśli te wszystkie informacje pozyskamy na pierwszym spotkaniu, to szybciej będziemy gotowi do kolejnego etapu – przedstawienia projektu.

Tworzymy nie tylko hale czy magazyny, ale przede wszystkim markę i jej wizerunek.

Oprócz wymogów formalnych, rodzaju wyposażenia czy linii technologicznej dla wielu inwestorów coraz większe znaczenie ma również sam design. Budynek ma bowiem przyciągać uwagę, być wizytówką firmy i jej znakiem rozpoznawczym. Jeśli nowoczesny design również dla Państwa jest priorytetem, to poruszmy ten temat także już na pierwszym spotkaniu. Dzięki temu już we wstępnym projekcie uwzględnimy zaaranżowanie przestrzeni zewnętrznej, kolorystykę ścian czy wnętrz, jak i wyeksponowanie logo firmy.

Zapraszamy Państwa do dostępnego na naszej stronie internetowej działu Realizacje [link]. Wizualizacja niektórych przeprowadzonych przez nas prac z pewnością będzie również dobrą podpowiedzią dla Państwa, jak zaaranżować własną halę.

Na pierwszym spotkaniu możemy więc wzajemnie określić ramy naszej współpracy, możliwości, jak i wspólne oczekiwania. Możemy pójść jednak dalej i zacząć już tworzyć konkretny projekt, przyspieszając tym samym kolejne etapy współpracy.
 

* * *

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.