Polskie Perły Architektury. Folwark Bielskie

29 listopada 2018

Jak co czwartek zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu prezentującego najciekawsze budynki, które powstały w Polsce w ostatnich latach. Niejednokrotnie opisywaliśmy już luksusowe kompleksy hotelowe znajdujące się w murach dawnych zamków czy dworków. Czas na małą odmianę. Folwark Bielskie to zdecydowanie jeden z najbardziej nietypowych projektów, które wyróżniliśmy. Mowa o gospodarskiej stodole zaadaptowanej na pokoje gościnne inspirowane polskim designem z lat 60. i 70.

Na kompleks Folwark Bielskie składają się trzy budynki położone na 1,5 ha posesji na pograniczu Mazur Garbatych, w bliskiej odległości od jeziora. Miejsce to można uznać za nowoczesną agroturystykę w myśl filozofii slow life czyli z dala od miejskiego zgiełku i wielkomiejskiego stylu życia.

Za projekt przebudowy stodoły odpowiadają właściciele folwarku. Początkowo mieli tylko wyremontować dach stodoły, jednak w trakcie prac postanowili zaadaptować budynek pod nowe funkcje. Ściany stodoły wykonane są z lokalnego kamienia i cegły w oryginalnej formie, podobnie jak ceramiczna dachówka charakterystyczna dla malowniczej okolicy.

Do dyspozycji gości są pokoje rodzinne oraz dwuosobowe. Łącznie jest ich sześć. Miejscem integracji jest wspólny, ogromny, drewniany stół zlokalizowany na parterze. Skoro w folwarku toczy się slow life to nie może zabraknąć slow food czyli posiłków przygotowywanych z lokalnych produktów.

 

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.