Skandynawski know-how w bezpieczeństwie budowlanym

08 czerwca 2018

Z Moniką Głogowską, Dyrektor Zarządzającą w firmie TLC Rental, rozmawia Wioletta Grabska.

Jesteście Państwo kojarzeni na rynku głównie z wynajmem i sprzedażą ogrodzeń tymczasowych. Czy w tym zakresie jest miejsce na innowacyjność?

Rzeczywiście, logotyp TLC wraz z naszą kolorystyką mocno zapada w pamięć i jest bardzo widoczny na placach budów. Kto w ostatniej dekadzie zerkał przez płot na teren inwestycji, z dużym prawdopodobieństwem spoglądał przez nasze panele. Nie jest tak, że zajmujemy się już tylko sprzedażą oraz wynajmem ogrodzeń tymczasowych. Cały czas wdrażamy innowacje i prowadzimy badania, zaskakując swoich klientów intratnymi usprawnieniami produktowymi. Przykładem zaangażowania w B+R+I jest nasza ostatnia kampania, promująca ogrodzenia ażurowe MOBILT pod hasłem „Skandynawskie rozwiązania dla ogrodzeń mobilnych”. Kampania podyktowana jest nową odsłoną produktu, jako efektu długotrwałych badań oraz testów. Zmodernizowane ogrodzenia to lekka i wytrzymała konstrukcja, więcej możliwości, dodatkowe wzmocnienia oraz uniwersalność zastosowania. W ofercie posiadamy trzy typy ogrodzeń ażurowych, dzięki czemu klient może dobrać ogrodzenie odpowiednie dla miejsca przeznaczenia. Oferujemy również ogrodzenia pełne typu SMART oraz barierki ochronne CITY. Wszystkie typy ogrodzeń nieustannie podlegają unowocześnianiu.

Branża budowlana jest jedną z najbardziej wypadkowych. Czy w Polsce zmienia się podejście do bezpieczeństwa na terenie budowy?

Sądzę, iż świadomość firm, nie tylko potentatów, jest coraz większa. Osoby zarządzające ludźmi zdają sobie sprawę, że poza personalną odpowiedzialnością za życie i zdrowie swoich podwładnych, dbając o bezpieczeństwo, wypracowują sobie prestiż oraz zaufanie potencjalnych partnerów biznesowych. Firma, która dba o pracowników, jest postrzegana jako pewna i godna zaufania. Oczywiście spotykamy się ciągle z opiniami, że zapewnienie bezpieczeństwa na budowie to jedynie obowiązek i niepotrzebny wydatek, gdy jednak dochodzi do wypadku z winy pracodawcy, najczęściej dyskwalifikuje on przedsiębiorcę na rynku. Dodatkowo, zapewnienie odpowiednich zabezpieczeń niekoniecznie musi wiązać się z ich zakupem. Odpowiedni sprzęt można wypożyczyć niskim nakładem finansowym na czas prac zagrażających zdrowiu i życiu ludzi.

 

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum.