Szał wyprzedaży

08 stycznia 2018

Można zaoszczędzić, ale kupujmy z głową.

Kupowanie prezentów, szykowanie świątecznego stołu to czynności, na które każdego roku wydajemy sporo pieniędzy. Jednak zakończenie Świąt wcale nie zwiastuje, że teraz zaczniemy oszczędzać. Coraz częściej po kilkudniowym wypoczynku wybieramy się do galerii handlowych na tradycyjne już dla tego okresu wyprzedaże, podczas których można kupić wiele artykułów w obniżonych cenach. Sklepy kuszą wówczas atrakcyjnymi ofertami.

Ubrania, kosmetyki, biżuteria czy sprzęt elektroniczny – to artykuły, na które patrzymy w okresie przecen szczególnie. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy wykorzystaliśmy już wszystkie oszczędności, a chcielibyśmy jeszcze coś kupić? W takich sytuacjach z pomocą może przyjść kredyt gotówkowy, nazywany często pożyczką gotówkową.

Kredyt gotówkowy w odróżnieniu od pozostałych usług finansowych dostępnych w bankach dedykowany jest na dowolne wydatki. Oznacza to, że kredytobiorca może przeznaczyć pieniądze na cokolwiek zechce – zagraniczne wakacje, kupno samochodu, spłatę innego kredytu, czy po prostu pokrycie bieżących wydatków. Nie dziwi więc fakt, że jest to od kilku lat najchętniej wybierany produkt bankowy.

Szybki zastrzyk gotówki

Minimalna ilość formalności to główna cecha kredytów gotówkowych. Dzięki temu nawet w ciągu jednego dnia od złożenia wniosku o kredyt możliwe jest podpisanie umowy. Jest to duże udogodnienie, szczególnie dla osób, którym zależy na szybkim dostępie do pieniędzy. Kolejną zaletą takiego kredytu jest to, że może być on rozłożony na raty, dostosowane do możliwości usługobiorcy. Ponadto dłuższy okres kredytowania pozwala na zminimalizowanie kosztów i jednoczesne podniesienie zdolności kredytowej. Banki oferują również zróżnicowane zadłużenia pod względem wysokości kredytu, możliwe jest skorzystanie z pożyczki o niewielkiej wartości, aż do kwoty sięgającej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Trzeba jednak pamiętać, że maksymalna kwota zadłużenia zależna jest od zdolności kredytowej wnioskującego Klienta.

Ranking kredytów gotówkowych

Aktualnie rynek finansowy oferuje szeroki wachlarz tego typu produktów. Wszystkie banki działające na rynku zapewniają, że to właśnie ich produkty należą do najkorzystniejszych, co niestety często mija się z prawdą. Banki pobierają szereg opłat okołokredytowych, które znacznie zwiększają kwotę, jaką musi spłacić Klient banku.

Co zatem zrobić aby wybrać ofertę dla nas najlepszą i zapłacić mniej za pożyczkę? Z pomocną może nam przyjść ranking kredytów gotówkowych, np. https://www.totalmoney.pl/ranking-kredytow-gotowkowych, dzięki któremu wyeliminujemy niekorzystne dla nas produkty finansowe.

 

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.