W których miastach regionalnych warto inwestować?

18 kwietnia 2017

Pięciu ekspertów odpowiada na pytanie, które miasta regionalne w najbliższych latach będą dla deweloperów najbardziej perspektywiczne?

Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group, grupy deweloperskiej skupiającej się na inwestycjach w segmencie premium w Polsce.

 

Największy potencjał mają największe aglomeracje takie jak Warszawa, Wrocław, Kraków czy Trójmiasto. Grupa deweloperska Angel Poland obecne jest obecnie na dwóch rynkach tj. wrocławskim i krakowskim.

W stolicy Dolnego Śląska obserwujemy coraz większe zainteresowanie inwestycjami w segmencie premium. Pokazuje to sukces projektu OVO Wrocław, nowoczesnego obiektu typu mixed-use z luksusowymi apartamentami oraz penthouse’ami, jak również naszej najnowszej inwestycji Angel River, w której pół roku po rozpoczęciu budowy nabywców znalazło już prawie 60% apartamentów.   

Ogromny potencjał tego segmentu rynku we Wrocławiu wynika z faktu, że miasto zajmuje coraz ważniejszą pozycję na gospodarczej mapie Europy, przyciągając coraz więcej inwestycji, w tym największych światowych firm oraz w branżach innowacyjnych. To przekłada się na rosnący popyt na nieruchomości typu premium, w najlepszych lokalizacjach, również ze strony inwestorów szukających obiecującej lokaty kapitału.

Z kolei w Krakowie zrealizowaliśmy luksusowe inwestycje takie jak Angle Plaza, Angel City, czy Angel Wawel, a ich powodzenie zachęciło nas do kolejnej, również w sercu Starego Miasta. W przypadku Krakowa atutem dodatkowym, obok gospodarczego i kulturalnego znaczenia tego miasta, jest również jego wyjątkowy klimat oraz znakomita rozpoznawalność na świecie. Wszystko to przyciąga klientów poszukujących luksusu w niepowtarzalnej lokalizacji.

Krzysztof Foder, dyrektor ds. sprzedaży Bouygues Immobilier Polska.

 

Krzysztof Foder, dyrektor ds. sprzedaży Bouygues Immobilier Polska: – To przede wszystkim Wrocław, Kraków i Poznań, czyli trzy najszybciej dziś rozwijające się metropolie regionalne w Polsce.

Atutem Wrocławia jest ogromna dynamika wzrostu lokalnego rynku. Bardzo szybki rozwój gospodarczy miasta przekłada się na stale rosnące zapotrzebowanie na nowe mieszkania, w różnych segmentach. We Wrocławiu widać również tendencję do powrotu do centrum i jego bliskich okolic. To dla nas o tyle istotne, że inwestycje projektujemy i adresujemy do osób preferujących nowoczesny, miejski styl życia. 

We Wrocławiu w ubiegłym roku zakończyliśmy swoją pierwszą inwestycję, obecnie realizujemy dwie kolejne, a już w najbliższym czasie rozpoczniemy nowe przedsięwzięcie.

W 2016 roku rozpoczęliśmy również swoją pierwszą inwestycję w Poznaniu, a w Krakowie otworzyliśmy nasz nowy dział operacyjny. Zgodnie z planem, komercjalizację pierwszej inwestycji w tym mieście rozpoczniemy w 2018 roku.

Poznań i Kraków to również miasta z wielkim potencjałem gospodarczym i rozwijającym się rynkiem pracy oraz, podobnie jak Wrocław, duże centra akademickie. Te trzy metropolie mają też bardzo rozbudowaną i coraz atrakcyjniejszą ofertę spędzania czasu wolnego. Wszystkie te elementy przyciągają osoby młode i wykształcone, co przed lokalnymi rynkami otwiera dobre perspektywy również w dłuższym okresie.

 

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.