W obawie przed Brexitem zagraniczni inwestorzy wstrzymują inwestycje w Wielkiej Brytanii

06 czerwca 2016

Zagraniczny biznes odkłada w czasie inwestycje na rynku brytyjskim z uwagi na niepewną przyszłość Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, wynika z najnowszego raportu The Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS).

Najnowszy raport RICS poświęcony referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w UE, którego autorzy analizują pozytywne i negatywne aspekty pozostania i wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Europy pokazuje, że od momentu potwierdzenia referendum w II kwartale 2015 byliśmy świadkami postępującego osłabienia popytu wśród zagranicznych inwestorów na nieruchomości biurowe, przemysłowe i handlowe w Wielkiej Brytanii.

Wskaźnik popytu wśród inwestorów zagranicznych w Wielkiej Brytanii na nieruchomości komercyjne jest najniższy od czasu jego pomiaru przez RICS tj. od 2014 roku. Zaledwie 5 procent badanych potwierdza wzrost zainteresowania brytyjskim rynkiem ze strony zagranicznych firm w ciągu ostatnich trzech miesięcy. To znaczny spadek w porównaniu z II kwartałem 2015 roku gdy ten sam wskaźnik był na poziomie 36 procent.

 

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.