VINCI jest światowym liderem w budownictwie i energetyce, działającym w prawie 120 krajach. Firma VINCI Immobilier od ponad 20 lat prowadzi działalność deweloperską, realizując projekty mieszkaniowe, hotelowe i biurowe. W naszym kraju – jako Vinci Immobilier Polska – zaczęła od budowy mieszkań w Warszawie. Obecnie przygotowuje inwestycje mieszkaniowe w stolicy Wielkopolski.
W Polsce do grupy VINCI należy również firma Warbud oraz dziesięć innych spółek świadczących specjalistyczne usługi. W Wielkopolsce Warbud realizuje dwa duże kontrakty publiczne. Jeden – Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu – jest na ukończeniu. Budowa drugiego – Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego w Poznaniu – ruszy niebawem.
Ekologiczne innowacje
Grupa VINCI uczestniczy w debatach na temat przyszłości miast i trwałej mobilności. Dzięki ekologicznym innowacjom, wykonywane przez nią projekty osiągają lepszą efektywność energetyczną i środowiskową. Dzieje się tak za sprawą przyjętego w 2009 roku wizjonerskiego wówczas Manifestu, czyli wewnętrznego zobowiązania grupy do zwiększenia efektywności energetycznej oraz do wspierania klientów i partnerów biznesowych do przejmowania odpowiedzialności za środowisko.
Nie są to tylko hasła. Budynki realizowane przez VINCI Immobilier Polska wyróżniają się dobrą architekturą i ciekawymi rozwiązaniami ekologicznymi. Na przykład w warszawskim osiedlu mieszkaniowym Wilanowska powstaje największa samodzielna instalacja fotowoltaiczna na budynku wielorodzinnym w Polsce.
Godne Poznania
Poznań jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla deweloperów. W 2019 roku miasto zajęło I miejsce w IX edycji Rankingu Miast organizowanego przez Polski Związek Firm Deweloperskich. Jednym z kryteriów oceny jest terminowość prowadzonych postępowań z zakresu administracji architektoniczno-budowlanej oraz planowania przestrzennego. Ogromna liczba około 130 tysięcy studentów nadaje stolicy Wielkopolski akademicki charakter. W Poznaniu istnieje sprawnie działający rynek oparty na współpracy biznesu z nauką. A młodzi, często dobrze zarabiający, ludzie poszukują atrakcyjnych mieszkań. Trudno się zatem dziwić grupie VINCI zainteresowaniem rynkiem poznańskim.
Reklama
Dobra współpraca
- W Poznaniu naprawdę dużo się dzieje, miasto rozwija się niezwykle dynamicznie – mówi Jacek Orkisz, Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu VINCI Immobilier Polska. – Odpowiada nam filozofia władz miasta. Poznań to jedno z najważniejszych i najatrakcyjniejszych miejsc do inwestowania w naszym kraju. Przede wszystkim dlatego, że mieszkają tutaj ludzie młodzi, przedsiębiorczy i dobrze wykształceni. Poza tym jest tu dobry klimat dla biznesu. Chcemy długoterminowo uczestniczyć w tym zrównoważonym rozwoju, z korzyścią dla wszystkich. Działamy lokalnie, chcemy stać się częścią Poznania. Taka jest strategia naszej grupy.
Pierwszą inwestycją VINCI w stolicy Wielkopolski będzie zlokalizowany na wzniesieniu budynek mieszkaniowy w rejonie ulic Żeromskiego i Dąbrowskiego. Ten projekt jest najbardziej zaawansowany i niedługo trafi do sprzedaży. Projekt opracowała znana poznańska pracownia Demiurg. To kolejny przykład dobrej współpracy z poznańskimi partnerami.
Deweloper zwraca uwagę na doskonałą komunikację miejską oraz na dostępność w pieszym dystansie wielu terenów zielonych w tym Parku Sołackiego, Ogrodu Botanicznego i jeziora Rusałka. Inwestycja jest doskonale skomunikowana z centrum miasta. Zróżnicowane metraże od kawalerek do 4 pokojowych mieszkań, z ogródkami, tarasami, z dużymi balkonami, z przeszkleniami, z pewnością znajdą swoich nabywców.
Następna inwestycja położona jest w sercu miasta. Projekt przy ul. Garbary znajduje się w najbliższym sąsiedztwie Starego Rynku, na granicy historycznego obszaru, zamkniętego nieistniejącą już bramą Wielką, zwaną również bramą Chwaliszewską, oraz ulicą Wielką. Przed wojną w tym miejscu stały okazałe kamienice, obecnie straszy opuszczony pawilon po sklepie monopolowym oraz mało estetyczny parking. Planowany budynek stanowiłby, potrzebne w tym miejscu domknięcie kwartału, który po uzupełnieniu zabudowy hotelowej na sąsiedniej działce zamknie pierzeję ulicy Garbary w kierunku północnym.
Na prace przygotowawcze deweloper poświęcił już ponad półtora roku. – VINCI Immobilier Polska zaangażowało się we współpracę z Wydziałem Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta, a także z konserwatorem zabytków, uważnie wsłuchując się w oczekiwania miasta ale i dzieląc się swoim doświadczeniem. Zdarza się, że się różnimy, ale wszystkim zależy na tym, aby efektem były zrównoważone projekty, wpływające na jakość życia nie tylko naszych klientów ale również wszystkich użytkowników przestrzeni, za która wszyscy czujemy się odpowiedzialni – dodaje Jacek Orkisz.
VINCI Immobilier Polska będzie inwestowała także na Ostrowie Tumskim, przywracając mieszkańcom stolicy Wielkopolski niedostępną dotychczas część miasta. Kibicujemy temu projektowi, bo to niezwykła szansa na kolejne atrakcyjne miejsce na mapie, podnoszące komfort życia mieszkańców Poznania.
Nazwa VINCI jest hołdem dla uniwersalnego geniuszu Leonarda da Vinci – artysty, malarza, inżyniera i oznacza humanizm, pomysłowość i techniczną zaradność, z którą pracownicy VINCI identyfikują się na co dzień. Nawiązanie do nazwiska mistrza Leonarda Da Vinci odzwierciedla europejskie korzenie Grupy. Ważnym elementem tożsamości grupy VINCI jest logo, które składa się z łączników, symbolizujących kamienie dawniej używane do łączenia większych elementów wykorzystywanych przy budowie katedr. Symbolizują ono zrównoważone budownictwo.