Co powstanie w Młynach Rothera?

01 grudnia 2016

Ratusz zakończył procedurę dialogu technicznego związaną z zagospodarowaniem Młynów Rothera w Bydgoszczy.

Do zagospodarowania jest powierzchnia trzech budynków tworzących razem XIX-wieczny obiekt: spichrz zbożowy, spichrz mączny i łączący je młyn Rothera.

Ratusz zdecydował się na realizację dwóch znanych i omawianych już projektów: stworzenie przestrzeni związanej z promocją wiedzy o funkcjonowaniu mózgu oraz aranżacja tzw. ogrodów wody będących centrum innowacyjnej edukacji w tej dziedzinie. Jest także trzeci, nowy pomysł: zbudowanie ekspozycji rozwoju techniki związanej z miastem.

Wiadomo także, że w młynach powstaną również obiekty komercyjne, np. handlowo-usługowe. Parter i pierwsze piętro obu spichrzy zostaną w części wykorzystane na cele gastronomiczne. Zmieni się także otoczenie budynków. Według aktualnych planów na terenie działki ma powstać duży taras pomiędzy skrzydłami obu spichrzy. Na taras prowadzić mają reprezentacyjne schody z elementami zieleni oraz małej architektury, która może być traktowana jako siedziska, miejsca wypoczynku czy przestrzeń rekreacyjna. Ich istotnym elementem mają być niecki i fontanny wypełnione wodą. Taras będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych, które mogą się na niego dostać za pomocą pochylni. Na tarasie zaprojektowano budynek kotłowni, który może pełnić funkcję kawiarni. Pod tarasem znajdą się ogólnodostępne toalety oraz parking.

 

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.