[Warszawa] Postępy na budowie Mennicy Legacy Tower

31 lipca 2017

Prace budowlane związane z realizacją podziemia kompleksu Mennica Legacy Tower postępują bardzo dynamicznie. Generalny wykonawca inwestycji, firma Warbud, zakończyła już wykonywanie stropu rozporowego na poziomie -3 i przystąpiła do przygotowań realizacji pierwszych działek płyty fundamentowej. W 140-metrowej wieży i sąsiadującym z nią 43-metrowym budynku zachodnim znajdzie się łącznie 65 630 mkw. powierzchni biurowej. Niższy budynek kompleksu będzie gotowy pod koniec 2018 r., a wieża – jesienią 2019 r.

Rozpoczęte w listopadzie 2016 r. prace ziemne w ramach realizacji Mennica Legacy Tower znajdują się na bardzo zaawansowanym etapie. Wykonawca inwestycji dotarł już do najgłębszego punktu wykopu (na poziomie -16 metrów) i rozpoczął prace przygotowawcze związane z wykonywaniem płyty fundamentowej, której grubość będzie dochodziła do 2,40 m. Płyta ta zostanie wykonana we wrześniu br., a uzyskanie stanu zero jest zaplanowane na koniec listopada br. Na budowie została już zlikwidowana rampa zjazdowa do wykopu. Urobek z dolnych partii, podawany jest za pomocą koparek ustawionych na różnych poziomach. Po zakończeniu realizacji całego wykopu, specjalny dźwig kołowy o udźwigu przekraczającym 200 ton, przystąpi do wyciągania poszczególnych koparek – ich waga każdorazowo przekracza 30 ton.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tempa prac budowlanych w ramach kompleksu Mennica Legacy Tower. Poszczególne etapy inwestycji realizowane są zgodnie z założonym harmonogramem, którego nie zakłóciło nawet odnalezienie ponad 400 kilogramowej bomby z czasów II Wojny Światowej. Już za kilka dni przystąpimy do jednej z kluczowych faz realizacji prac podziemnych – wykonania pierwszych działek płyty fundamentowej. Aby tego dokonać, przez osiem miesięcy działań z wykopu wywieźliśmy łącznie ok. 120 tys. metrów sześciennych ziemi. Od początku prac prowadzonych nad podziemną częścią konstrukcji Mennica Legacy Tower, na placu budowy wylane zostało blisko 20 tysięcy metrów sześciennych betonu, a na zbrojenia zużyto ponad 1500 ton stali – mówi Piotr Turchoński, Dyrektor Rozwoju Golub GetHouse.

 

Treść znajduje się w archiwum

Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.