Obiekt będzie się wyróżniać zarówno wysokością, jak i architektoniczną atrakcyjnością. Został zaprojektowany i jest realizowany zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego rozwoju.
Andersia Silver jest projektem, który uzupełnia trwającą już 25 lat inwestycję polegającą na rewitalizacji Placu Andersa w Poznaniu. Von der Heyden Group wspólnie z Miastem Poznań doprowadziło do spektakularnej metamorfozy zaniedbanego skweru w tętniące miejskim życiem biurowe centrum Poznania – biznesową wizytówkę stolicy Wielkopolski. Obiekt ma jeszcze bardziej podkreślić potencjał miasta, tworząc najnowocześniejszą powierzchnię biurową w najlepszej lokalizacji, od lat kojarzonej z nowatorstwem i konkurencyjnością.
W końcu września zakończono wznoszenie konstrukcji biurowca, był to historyczny moment, który oznaczał zmianę na pozycji lidera w klasyfikacji najwyższych budynków Poznania, stając się równocześnie największym biurowcem Wielkopolski.
– Taka uroczystość to zawsze moment pełen dumy – powiedział Adam Trybusz, prezes zarządu Andersia Property sp. z o.o. podczas zawieszenia wiechy na budynku Andersia Silver w Poznaniu. – Niespełna rok temu wmurowaliśmy kamień węgielny, a dziś konstrukcja budynku o 25 naziemnych kondygnacjach jest już gotowa. Zawdzięczamy to niebywałej umiejętności i zaangażowaniu generalnego wykonawcy – firmie PORR S.A. i jej pracowników. I to przede wszystkim im dedykujemy dzisiejszą uroczystość, jednocześnie dziękując za tę niezwykłą umiejętność zmiany wizji w fizyczną rzeczywistość.
Andersia Silver będzie się wyróżniać zarówno wysokością, jak i architektoniczną atrakcyjnością. Nowoczesna i nowatorska fasada – zrealizowana przez podpoznański DEFOR – dzięki niewidocznym z zewnątrz elementom łączącym, sprawiać będzie wrażenie gładkiej, lustrzanej tafli. Elewacja budynku zaprojektowana została z użyciem nowoczesnych materiałów. Są one energooszczędne, cechują się wysokimi parametrami akustycznymi i przeszklone szkłem funkcyjnym. Ogranicza ono ilość przepuszczanego światła, zmniejszając tym samym stopień nagrzewania się pomieszczeń, a w konsekwencji wydatek energetyczny na ich ochłodzenie, a czarne aluminiowe elementy nadają budynkowi charakter i dodają elegancji.
- Montujemy elewację w systemie segmentowym, czyli bez użycia rusztowań – zdradza Piotr Kledzik, prezes zarządu firmy PORR S.A. – To pierwsze wykorzystanie tego typu technologii w Poznaniu. Umożliwia nie tylko szybszą instalację, ale także większą kontrolę zanieczyszczeń i zmniejszenie odpadów. Z myślą o podniesieniu komfortu klimatycznego zaprojektowane zostały także uchylne wąskie skrzydełka okien, umożliwiające najemcom przewietrzanie pomieszczeń, nie tylko poprzez systemy pełnej wewnętrznej klimatyzacji, ale i bezpośredni dostęp do zewnętrznego powietrza.
Natomiast za wejściem do budynku zaprojektowano wysokie na 9 metrów lobby, m. in. z miejscami spotkań oraz recepcją zarówno wirtualną, jak i tradycyjną.
Treść znajduje się w archiwum
Możesz ją przeczytać kupując dostęp do naszego archiwum STANDARD.