Poznańska firma deweloperska, Nickel Development oferuje lokale komercyjne i mieszkania w nowej poznańskiej inwestycji FIQUS Marcelin. Budynek wpisuje się w coraz bardziej popularny trend mixed-use, czyli projektowania budynków o więcej niż jednej funkcji. Koncept FIQUSa gwarantuje więcej niż wyłącznie przestrzeń mieszkaniową.
FIQUS Marcelin by NICKEL Development będzie zawierać w sobie poza mieszkaniami także lokale usługowe. Już dziś wiadomo, że jeden z nich będzie śniadaniowym bistro. Do tego dochodzi funkcja biurowa, ponieważ najbardziej nowatorskim punktem oferty znanego poznańskiego dewelopera jest Living Room – wielofunkcyjna wspólna przestrzeń do pracy w ciągu dnia (swoisty co-working), która po południu i wieczorem może służyć do rekreacji i wypoczynku.
- Pandemia koronawirusa nadal trwa, a to sprawia, że inaczej postrzegamy nasze potrzeby. Te w ostatnim roku mocno się przewartościowały – bliskość sklepu, przedszkola, biura, zakładu pracy, czy przychodni coraz bardziej przemawia do kupujących nieruchomości. A okoliczności pandemiczne bardzo mocno to uwydatniły i tendencja ta jest dziś bardzo widoczna - mówi Edyta Kołodziej, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development.
Reklama
Miasto żyje całą dobę. Sypialnie dookoła miejskich centr nie są już wystarczające, bowiem styl życia współczesnego człowieka stał się dużo bardziej dynamiczny. Dlatego stworzono koncepcję budynków czy kompleksów wielofunkcyjnych, które - wpisując się koniecznie w ideę zrównoważonego rozwoju - przyniosą mieszkańcom wszystko co niezbędne. Większość ruchu między domem a pracą – w przypadku pracujących na terenie Business Garden, biurowców Pixel, poznańskiej siedzibie GSK, czy PGK Centrum – można pokonać pieszo. Zakupy można zrobić po drodze albo w centrum handlowym King Cross, albo w mniejszych osiedlowych sklepach. Pracę hybrydową można wykonywać z mieszkania, living roomu, czy też tarasu na dachu, a w przerwie zjechać windą na parter i wyskoczyć na lunch do bistro na terenie FIQUSa.
Nickel Development tworząc taką inwestycję jak FIQUS śmiało spogląda w przyszłość, biorąc pod uwagę trend oddalania się od motoryzacji napędzanej silnikami spalinowymi. Posiadanie samochodu w ogóle przestaje być koniecznością, jeśli mieszka się w takim miejscu jak FIQUS. I nie chodzi tu wyłącznie o dobrą lokalizację, ale także dostęp do usług i transportu publicznego, dzięki któremu pojedziemy w pozostałe części miasta. Dla tych, którzy wolą jednak własne cztery koła, ale chcą być ekologiczni, na terenie FIQUSa przewidziano miejsca do ładowania samochodów elektrycznych.
Korki są zmorą współczesnych miast. Według corocznego raportu TomTom Traffic Index w 2020 roku Poznań był sklasyfikowany na 4 miejscu w rankingu najbardziej zatłoczonych polskich aglomeracji. Jednak nikt nie chce stać w korkach. To strata czasu, a przy tym negatywny wpływ na środowisko. Państwa zrzeszone w ramach ONZ przyjęły Agendę na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 oraz Nową Agendę Miejską (NAM) - te wskazują możliwe kierunki działań mające pomóc takiemu zarządzaniu i planowaniu miast, które wywrą pozytywny wpływ na dobrostan mieszkańców. W ramach NAM proponuje się również ideę 15-minutowego miasta, gdzie 80% codziennych potrzeb załatwimy w zasięgu najwyżej kwadransu spaceru lub jazdy rowerem od naszego miejsca zamieszkania. Ograniczenie konieczności jazdy na drugi koniec miasta z pewnością może ograniczyć korki.
Raport ThinkCo z 2021 roku stwierdza istnienie w Polsce 54 tego typu projektów na różnych etapach realizacji. Wszystkie wykraczają poza spektrum rewitalizacji miejskiej monofunkcyjnej zabudowy. Otwarta forma inwestycji inspiruje do wyjścia poza szablon zarówno mieszkańców, jak i prowadzących biznesy na terenie takiej inwestycji.
W FIQUSie na sprzedaż wystawiono 250 mieszkań. Powierzchnie mieszkań mieszczą się w przedziale od 25,1 do 102,4 mkw.