Łódź staje się znaczącym ośrodkiem biurowym. A sąsiedztwo dawnych włości Izraela Poznańskiego to świetna lokalizacja.
Dawna ziemia obiecana. Kiedyś ogromne fabryki włókiennicze, zatrudniające po kilka tysięcy ludzi. Od pewnego czasu Łódź zmienia oblicze. Między innymi przyciąga inwestorów z różnych branż. Staje się znaczącym ośrodkiem biurowym.
Skrzyżowanie ulic Ogrodowej i Zachodniej to, można powiedzieć, serce Łodzi. Naprzeciwko wspaniałego pałacu Izraela Poznańskiego (dziś Muzeum Miasta Łodzi), w pobliżu znanej Manufaktury. Nieopodal placu Wolności, przy którym zaczyna się słynna ulica Piotrkowska.
- Lokalizacja biurowca Ogrodowa 8 Office wzbudza duże zainteresowanie – przyznaje Radosław Pawlak z firmy doradczej CBRE, która odpowiada za pozyskiwanie najemców. – Budynek położony jest w ścisłym centrum miasta, obok wielu linii autobusowych i tramwajowych. Zaplanowano tam również trasę łódzkiego metra.
Powierzchnia najmu biurowca wynosi 28 600 metrów kwadratowych, w tym 3 900 mkw. powierzchni handlowo-usługowej w pasażu na parterze obiektu. Zakończenie prac budowlanych zaplanowane jest na I kwartał 2018 r. Inwestorem jest austriacki Warimpex. Wartość szacuje się na 50 milionów euro. Docelowo ma tam pracować około 3 000 osób.
- Ten budynek jest zlokalizowany w sercu dawnej przemysłowej Łodzi, rozwijającej się dynamicznie w XIX wieku na południe od Starego Rynku – przypomina Wojciech Popławski, architekt, współwłaściciel pracowni OP Architekten. – Ze względu na szczególną tożsamość tej części miasta, projekt zakłada podporządkowanie się historycznemu układowi przestrzennemu miasta. Jest to widoczne w fasadach podkreślających swoją formą dawne proporcje i podziały działek. Zróżnicowanie fasad w swobodny sposób nawiązuje do stylów architektonicznych dawnej zabudowy ulicy Piotrkowskiej.
Reklama
Wykup E-dostęp już teraz i bądź na bieżąco Kup E-dostęp
Aktywujac E-dostęp, masz możliwość w określonym czasie bądź w określonej ilości, czytać materiały publikowane na naszym portalu [oprócz treści PREMIUM].