Andersia Silver Ulubione

Podstawowe dane

Lokalizacja: Poznań (woj. Wielkopolskie)
Inwestor: Andersia Property
Architekt: Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich
Generalny wykonawca:
Funkcja: Biura
Powierzchnia (GLA): 44 500 mkw.
Rozpoczęcie: II kw. 2018
Zakończenie: IV kw. 2020
Status: planowana

Planowany obiekt Andersia Silver to kolejny etap inwestycji Andersii Property Sp. z o.o., spółki celowej z udziałem Miasta Poznania. Srebrna wieża ma stanąć pomiędzy ulicami Krakowską, Królowej Jadwigi i placem Andersa, przewyższając o 14 metrów sąsiadującą Andersia Tower – obecnie najwyższy budynek w Poznaniu, mierzący (wraz z iglicą) 102 m.

Obiekt złożony będzie z dwóch połączonych z sobą brył: wysokiej i niskiej. W efekcie najemcy, którzy oczekują większej powierzchni na jednej kondygnacji, otrzymają do dyspozycji nawet 2,1 tys. mkw. w niższych partiach budynku. W części wysokiej powierzchnia piętra wyniesie 1,1 tys. mkw. W miejscu łączenia brył zaplanowano zielone patio oraz część gastronomiczną.

Wieża Andersia Silver będzie się zwężała ku górze. Ma mieć 29 kondygnacji nadziemnych, a także 3 podziemne. Przewidziano tam 400 miejsc parkingowych. Poza tym od strony ulicy Królowej Jadwigi planowany jest integralnie związany z wieżą budynek z przeznaczeniem na usługi specjalne.

W niższym, 9-kondygnacyjnym budynku (nie licząc garażu) ma powstać pierwszy w Poznaniu co-living. Znajdzie się w nim około 100 nowoczesnych apartamentów oraz sprzyjające integracji przestrzenie wspólne.

Przewidywana wartość inwestycji wynosi około 110 milionów euro.