Kompania Domowa rozpoczęła realizację swojej najnowszej inwestycji na warszawskich Włochach. Budynek pod nazwą „Plastyczna Kamienica przy Sympatycznej” zlokalizowany będzie na rogu ulic Plastycznej i Sympatycznej, a za projekt odpowiada pracownia A7AG Architekci.
Historyczna lokalizacja i unikalny styl
Kamienica powstaje na działce o powierzchni 2226 mkw, w zabytkowym rejonie Włoch, znanym z charakterystycznej zabudowy ceglanej okresu międzywojnia. Elewacja budynku została zaprojektowana tak, aby harmonijnie wpisywać się w istniejące otoczenie. W sąsiedztwie znajdują się historyczne obiekty z czerwonej cegły, takie jak budynek przy ulicy Plastycznej 25 oraz dawny gmach Szkoły Powszechnej przy ulicy Potrzebnej 24.
Przywiązujemy dużą wagę do kontynuacji brytyjskiej koncepcji urbanistycznej autorstwa Ebenezera Howarda, polegającej na tworzeniu "miast-ogrodów". Nasza inwestycja łączy ten ideał z projektami warszawskich architektów międzywojnia – powiedział Bogdan Żołnierzak, prezes Kompanii Domowej.
Reklama
Oferta mieszkań i przestrzeni użytkowych
Pięciokondygnacyjny budynek zaoferuje 35 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 31,5 do 96,4 mkw. Do dyspozycji będą lokale jedno-, dwu-, trzy- oraz czteropokojowe. Na parterze przewidziano pięć lokali handlowo-usługowych o łącznej powierzchni 538,6 mkw. Dla zmotoryzowanych mieszkańców zaplanowano 43 miejsca postojowe w hali podziemnej oraz dziewięć miejsc naziemnych.
Unikalne detale i wysoka jakość wykonania
„W tej inwestycji pracujemy zgodnie z naszą filozofią, stawiając na unikatowe rozwiązania i detale, które powstają wyłącznie na nasze zamówienie” – podkreśla Aneta Węska, dyrektor sprzedaży Kompanii Domowej. Wykończenie części wspólnych oraz detal architektoniczny budynku inspirowane są stylem kamienicznym z okresu międzywojnia, połączonym z funkcjonalizmem skandynawskim. Przykładem jest reprezentacyjna klatka schodowa oraz oryginalne portale drzwiowe wykonane z czekoladowo-koniakowej cegły klinkierowej.
Główne założenia projektowe
Jak zaznacza główny architekt Plastycznej Kamienicy, Marcin Gnich, projekt czerpie inspirację z lokalizacji oraz bogatej historii dzielnicy. Elewacja budynku wykorzystuje ręcznie formowaną cegłę, barwioną przez polską manufakturę rzemieślniczą. Wyjątkowość wnętrz podkreślają obrazy z kolorowych cegieł szkliwionych 3D oraz posadzki z trwałego terazzo.
„Każdy element budynku, od wejścia aż po poziom garażowy, w którym znajdzie się drzewo jako integralny element architektury, został przemyślany pod kątem estetyki i funkcjonalności” – dodaje architekt.
Zakończenie budowy
Prace nad Plastyczną Kamienicą przy Sympatycznej mają zakończyć się w IV kwartale 2026 roku. Wśród oferowanych mieszkań dostępne będą również dwa z tarasami umiejscowionymi na dachu budynku, co dodatkowo wzbogaci ofertę nieruchomości premium.