Elektrownia Powiśle Ulubione

Podstawowe dane

Lokalizacja: Warszawa (woj. Mazowieckie)
Inwestor: White Star Real Estate / Tristan Capital Partners
Architekt: APA Wojciechowski
Generalny wykonawca: Modzelewski & Rodek / White Star Real Estate
Funkcja: Biura
Powierzchnia (GLA): ok. 50 000 mkw.
Rozpoczęcie: I kw. 2016
Zakończenie: II kw. 2020
Status: zrealizowana

Elektrownia Powiśle w Warszawie to projekt adaptacji zabytkowego kompleksu do potrzeb handlowo-kulturalno-usługowych, biurowych, mieszkalnych i hotelowych. Inwestycja zlokalizowana jest w kwartale ulic: Dobrej, Leszczyńskiej, Wybrzeża Kościuszkowskiego i Zajęczej.

Projekt objął ponad 100-letnie budynki, które zostały przystosowane do nowych funkcji w ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków, w sposób zachowujący ich oryginalne bryły oraz fasady. Zostały one poddane starannym zabiegom konserwacyjnym, naprawom i uzupełnieniom. W przestrzeniach tych powstały sklepy, restauracje, kawiarnie i bary, w sumie ok. 15 tys. mkw.

Wybudowane zostały również nowe budynki, które wpisane zostały pomiędzy zabytkowe, poprzemysłowe hale. Są to trzy biurowce o łącznej pow. 28 tys. mkw., apartamentowiec oraz butikowy hotel.

W sumie na terenie kompleksu wygenerowano ok. 50 tys. mkw. powierzchni. Część handlowa do użytku została oddana w maju 2020 roku, biurowce ukończone były nieco wcześniej. Apartamentowiec pierwszych mieszkańców przyjął latem 2021 r., zaś hotel sieci Barcelo Hotel Group wg planów miał zostać uruchomiony w 2022 r.