Skyliner Ulubione

Podstawowe dane

Lokalizacja: Warszawa (woj. Mazowieckie)
Inwestor: Karimpol Polska Sp. z o.o.
Architekt: APA Wojciechowski
Generalny wykonawca: Warbud
Funkcja: Biura
Powierzchnia (GLA): 43 633 mkw.
Rozpoczęcie: III kw. 2017
Zakończenie: II kw. 2020
Status: w trakcie realizacji

Budynek usytuowany zostanie w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie. Zaoferuje 43 633 mkw. powierzchni najmu i osiągnie wysokość 195 metrów. Projekt przewiduje 30 kondygnacji biurowych oraz 4 przeznaczone na cele handlowo-usługowe. Na ponad 3 tys. mkw. znajdą się między innymi sklepy, restauracje, kawiarnie, fitness, a także show roomy znanych marek. Poza tym na wysokości 165 m zaplanowano dwupoziomowy Skybar z widokiem na miasto. Będzie można się tam dostać specjalną windą. Pięciopoziomowy parking pomieści 428 samochodów osobowych. W podziemiach zaplanowano także 500 miejsc rowerowych oraz szatnie z przebieralniami dla rowerzystów.

Inwestycja realizowana będzie etapami, a szacowany koszt całego projektu to ponad 100 milionów euro. Skyliner to największa i najbardziej prestiżowa inwestycja firmy Karimpol Polska w Europie Środkowo-Wschodniej.

Prace przy części podziemnej zostały już wykonane. Była za nie odpowiedzialna firma Warbud. Polegały one na wkopaniu w grunt ścian szczelinowych o głębokości 33 metrów, które zabezpieczają budynek przed działaniem czynników zewnętrznych, tj. naciskiem i osuwaniem ziemi, gwarantują wodoodporność konstrukcji oraz pełnią funkcję przeniesienia obciążeń pionowych.