Wieża Jeżyce Ulubione

Podstawowe dane

Lokalizacja: Poznań (woj. Wielkopolskie)
Inwestor: Echo Investment
Architekt:
Generalny wykonawca:
Funkcja: Mieszkania
Liczba mieszkań: 1000
Rozpoczęcie: II kw. 2022
Zakończenie: IV kw. 2024
Status: w trakcie realizacji

Wieża Jeżyce to wieloetapowy projekt, który realizowany jest na obszarze o pow. 3 ha przy ul. Klemensa Janickiego 23/25 w Poznaniu. To poprzemysłowe tereny, które należały wcześniej do firmy Apator Powogaz. W pierwszym etapie, który ukończony zostanie w IV kw. 2023 r. powstanie 206 mieszkań. Docelowo we wszytkich czterech etapach, będzie ich nawet tysiąc.

W pierwszym etapie powstają mieszkania o metrażach od 25 mkw. do 121 mkw. Największe z nich doposażone zostaną w garderoby, a te usytuowane na ostatnich kondygnacjach będą wyższe od standardowych i osiągną nawet trzy metry. W każdym mieszkaniu znajdą się balkony lub tarasy oraz system do zarządzania inteligentnym domem. Umożliwi on np. sterowanie oświetleniem, kontrolę temperatury, a także zarządzanie roletami, zamkami czy alarmem. Sterowanie odbywa się za pomocą komend głosowych lub z poziomu telefonicznej aplikacji.

Na terenie osiedla Wieża Jeżyce funkcjonować będą lokale usługowe oraz kawiarnie. Przewidziano także dwukondygnacyjne garaże podziemne, stojaki na rowery, stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz paczkomat. Budynki mieszkalne utrzymane będą w spójnej kolorystyce, wpasowującej się w wygląd okolicy. Zaplanowano ponadto ogólnodostępne strefy rekreacyjne, plac zabaw i park linearny, który połączy całą przestrzeń. Sercem inwestycji będzie plac pod zrewitalizowaną Wieżą Ciśnień – głównym punktem orientacyjnym na mapie Jeżyc. Echo Investment planuje m.in. pokrycie dachu wieży materiałem w kolorze miedzi, odmalowanie jej trzonu i pokrycie go półprzezroczystymi rurkami. Teren osiedla zostanie częściowo wyłączony z ruchu samochodowego.