Młyny Rothera w Bydgoszczy wkraczają w następny etap rewitalizacji. Odrestaurowane przestrzenie, wpisujące się w historyczną architekturę miasta, zaoferują nowoczesne możliwości użytkowe, stając się jednym z kluczowych punktów na mapie kulturalnej i edukacyjnej Bydgoszczy.
Kompleks Młynów Rothera został udostępniony w kwietniu 2021 roku w stanie „deweloperskim”. Aranżacja wszystkich przestrzeni młyna odbywa się etapami, a tempo prac w dużej mierze zależy od dostępnych środków finansowych.
W 2024 roku taras Młynów przeszedł metamorfozę – pojawiły się na nim eleganckie ławki, designerskie stoły i siedziska, a także przestrzenie do wspólnego wypoczynku. Wkrótce taras zostanie wyposażony w żagle przeciwsłoneczne oraz sprzęt audiowizualny, co umożliwi organizację plenerowych wydarzeń. Teraz przyszedł czas na prace związane z docelowym wyposażeniem przestrzeni w Młynie.
Reklama
Zrewitalizowane obiekty pomieszczą przestrzeń wystawienniczą, edukacyjną oraz laboratoria naukowe. W głównym budynku znajdzie się między innymi Centrum Nauki i Edukacji, miejsce dedykowane interaktywnym ekspozycjom edukacyjnym, które mają na celu popularyzację wiedzy w innowacyjny sposób. Na odwiedzających czekają wystawy o tematyce przyrodniczej, technologicznej oraz związanej z historią regionu. Ponadto jedna z przestrzeni zostanie przeznaczona na organizację wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Modernizacja zakłada również stworzenie punktów gastronomicznych oraz przestrzeni rekreacyjnych, które umożliwią mieszkańcom i turystom spędzanie czasu w wyjątkowym otoczeniu.
Prace remontowe przy rewitalizacji Młynów Rothera będą realizowane przez firmę Triss Sp. z o.o. Rozpoczęcie prac zaplanowano w połowie lutego 2024 roku, a ich zakończenie przewidziano na koniec czerwca 2025 roku.
W drugiej połowie br. zaplanowane jest rozpoczęcie kolejnego etapu inwestycji. Tym razem prace aranżacyjne obejmą Spichrz Mączny.