Remont zwiększy przepustowość portu lotniczego. Aktualnie kompleks jest w stanie obsłużyć jednocześnie około szesnaście samolotów, ale po przebudowie będzie możliwość obsługi dwunastu maszyn więcej.
Generalnym wykonawcą inwestycji jest Strabag. Prace ruszają i potrwają 26 miesięcy. W etapie pierwszym przewidziano: budowę nowej płyty postojowej, nowej płyty do odladzania, drogi kołowania o długości 2,5 kilometra, nowej drogi zjazdowej z pasa startowego, a także remont dróg kołowania.
Reklama
Kolejna faza jeszcze nie ma wykonawcy. Zaplanowano w niej powiększenie terminala i parkingów. Władze lotniska wkrótce zamierzają ogłosić przetarg na projekt i mają nadzieję, że pierwsze prace w ramach drugiego etapu rozpoczną się w przyszłym roku.
Z powody startu działań remontowych wrocławski port lotniczy będzie nieczynny do początku grudnia. Wszystkie prace na jego terenie pochłoną 376 mln złotych. Po przebudowie we Wrocławiu będą mogły lądować największe statki powietrzne, co pozwoli m.in. na rozwój połączeń międzykontynentalnych.